I přes Leonovu příšernou osobnost (všechny mé špatné stránky, co bysme chtěli), spřátelujeme.
Naše vlkodlačí duše touží po nových druzích

Členství do mé nepokrevní smečky uzavřete ZDE.


NEW TNT: Neodpustitelné hříchy 15 - 1. část / 2. část

Mrkneme se, co je nového...

↑↑↑

... S tím, že nikdo neztrácí čas s komentáři jsem dávno smířená. Nežádám o ně, stačí mi hodnocení dole, které mi napoví, kolik lidí povídku či její kapitolu skutečně četlo. Ukažte mi, pro kolik lidí můžu mít důvod psát.

Ale komentáře ode mě si taky musíte nějak zasloužit,... že... :DMísto, kde duchové nechrání

30. srpna 2014 v 3:33 | Akira

Paralela první: šaman z indiánského kmene


Upozornění: nehodlám si popis a děj kazit fakty, všechny rituály, zvyky atd. tady jsou pouze má fikce. Navíc bych pak nerada dostala tomahavkem za znesvěcení posvátného obřadu či něčeho jiného podobného.

Země je neznámá, přesná poloha je neznámá, jméno vůdce, velkého náčelníka je též neznámé. Nic z toho není totiž důležité. Kmen žije kdesi v horách, je velký a silný. Bojovný. Jejich krev je totiž vlkodlačí. Jejich vlkodlak a jejich alfa je dobrý bojovník. Příliš dominantní vlkodlak, proto s jiným, stejně naladěným kmenem vzniká spor. Oba kmeny se nenávidí, přesto ale mají dobrý důvod k boji - úrodné půdy a nejlepší loviště. Vítězný kmen získá lepší zem pro potraviny a velké lesy plné zvířat. Zároveň má boj rozhodnout o pozici maroka. Toto nás ale teď nezajímá. Kdesi v jednom stanu se zvedá kouřovitý obláček z ručně řezané dýmky. Zvedá se k vršku do špice tvarovaného příbytku a rozpouští se. Ruka s dýmkou poklesne. Její majitel hluboce přemýšlí. Najednou zaslechne veselý smích dětí a touží vyjít ven do krásného slunečného dne. Odklepává kouř, tiše se zvedá, látka jeho šatu jen lehce zašustí, jak se pozvolna ve vrstvách spouští. Znejistělé oči mžourají do proužku světla. Šaman kmene váhá. Je totiž příliš mladý na uznání starších. A mladí ho odvrhují.

Stručný popis: poté co minulý šaman kmene zemře příliš brzy na neznámou smrtící nemoc, je Leon pro své duchovní síly nucen stát se novým patronem kmene. Ačkoliv ho k tomu všichni nutí a donutí, nikdo ho v té pozici nechce. Je mu pouze sedmnáct. Žádný sedmnáctiletý chlapec nemůže být patronem kmene. Ale jinak to udělat nelze. Leon v náhle osamělosti zažívá muka a počínající válka s nepřátelským kmenem ničemu nepomáhá. Najednou se od něj žádá více, než je schopen zvládnout, než co ho za tu krátkou dobu naučili. Uprostřed nelítostné bitvy se najednou mezi válečníky objeví velké tajemné pole vypadající jako kupa shluklého kouře. Patron druhého kmene byl již zavražděn, proto je právě na Leonovi, aby podivný jev zkontroloval. Jev ho vtáhne do sebe a přenáší do moderního světa, kde prožije celý svůj život, o jehož části vlastně povídka víceméně je.

Dodatek: je zvykem, že synům šamanů se nedává jméno. Věří se, že jejich život je jistým důležitým záměrem matky země, který pro ni sformují duchové zemřelých bojovníků, aby ochraňoval kmen. Šaman je léčitel, skromný a tichý ochránce a prostředník, který skrze živly promlouvá s přírodou a svatými duchy. Říká se, že jednou za život může zaslechnout hlas samotné matky a jeho zemřelí předchůdci odchází na její stranu, ne do nekonečných věčných lovišť jako ostatní členové kmene. Jméno mu bylo darováno v moderním světě.

Plánovaný počet kapitol: 2


Odkaz na celý článek: ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama